O Targach

 • 14. Edycja Warszawskich Targów Sztuki

  14 – 16 października 2016
  w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie.

  Nasz patron medialny Rynek i Sztuka przygotował reportaż z ostatnich 13. Warszawskich Targów Sztuki.


   

  Otwarcie 13. Warszawskich Targów Sztuki. 9.10.2015
  od lewej:
  dr Dorota Janiszewska-Jakubiak (Zastępca Dyrektora Departamentu Dziedzictwa Narodowego MKiDN), Leszek Wąs, Piotr Lengiewicz, Kama Zboralska, Lena Strużyńska-Szwed, prof. Sławomir Ratajski Sekretarz Generalny Polskiego Komitetu ds. UNESCO

  01
  Podczas otwarcia 13. Warszawskich Targów Sztuki odbyło się wręczenie odznaczeń „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, przyznanych przez panią Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzatę Omilanowską członkom Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAiMP).
  W imieniu pani Minister, odznaczenia wręczyła pani dr Dorota Janiszewska-Jakubiak (Zastępca Dyrektora Departamentu Dziedzictwa Narodowego MKiDN).
  Osoby odznaczone:
  - Pani Janina Górka-Czarnecka, która od lat jest wielką osobowością krakowskiego świata sztuki i wyróżnia się aktywnym udziałem w animacji artystycznego życia Krakowa oraz wkładem w promocję sztuk plastycznych.
  - Pan Rafał Kamecki, odznaczony za założenie i pełną determinacji konsekwencję w prowadzeniu największego, ogólnopolskiego portalu internetowego poświęconego sztukom plastycznym oraz propagowanie wiedzy o fotografii kolekcjonerskiej.
  - Pan Leszek Wąs, który został doceniony za swój wkład w ocalenie dla polskiej kultury wielu obiektów z kategorii sztuki użytkowych i konsekwentne szerzenie wiedzy o polskim rzemiośle artystycznym.”

  2

  Chwila dla reporterów na 13. WTS
  3

  Szampan Ruinart
  6

  Tadeusz Kantor- wystawa towarzysząca 13. WTS
  7

  Galeria Mostra
  8

  Galeria Muzalewska
  9

  Galeria Milano
  11

  Galeria ESTA
  12

  Galeria Konduktorownia
  13

  m4 Gallery
  16

  Daes Dom Aukcyjny i Antykwariat
  15

  Galeria Berżera-antyki
  19

  Ney Gallery & Prints
  13.WTS (13)

  Andzelm Gallery
  13.WTS (17)

  Art|ykwariat – nagroda za najciekawsze stoisko sztuki dawnej na 13. WTS
  20

  Galeria Van Rij
  24

  Galeria sztuki Socato
  22

  mia. ART GALLERY
  25

  Galeria Piekary
  26

  Wystawa Rosława Szaybo
  23

  kantor wwwIwona Cur Rosław Szaybo

  13. Warszawskie Targi Sztuki

  9-11 października 2015

  Arkady Kubickiego Zamek Królewski w Warszawie

  Jest to już 13. edycja Warszawskich Targów Sztuki. WTS są jednym z najważniejszych wydarzeń artystycznych w kraju, które co roku gromadzi szerokie grono marszandów, kolekcjonerów, kuratorów oraz miłośników sztuki. Około 50 wyselekcjonowanych galerii oraz antykwariatów wystawia blisko 1000 dzieł sztuki, m.in. obrazy, rzeźby oraz obiekty antykwaryczne. Jest to jedyna impreza, podczas której można obejrzeć dokonania zarówno klasyków współczesności, takich jak: Nowosielski, Dróżdż, Dobkowski, Modzelewski, Opałka, Abakanowicz, Tarasin, Markowski, jak i młodszych pokoleniowo, odnoszących już sukcesy twórców m.in.: Stokłosy, Czycza, Leto, Surowca, Chudzickiego, Szwed. W Targach także biorą udział wydawnictwa książkowe. WTS mają niezaprzeczalną wartość edukacyjną. Podczas Targów są organizowane przez Pracownię Kwadrat Grafiki Artystycznej warsztaty dla dzieci i młodzieży. Zajęcia prowadzą też tacy uznani artyści jak Andrzej Pągowski. Równie istotnym aspektem części edukacyjnej są wykłady o sztuce i rynku sztuki prowadzone w trakcie WTS.

  Warsztaty dla dzieci i młodzieży:

  Pracownia Kwadrat organizuje warsztaty dla dzieci
  www.pracowniakwadrat.com

  Zaproszeni goście specjalni:
  10.10. sobota godz. 12.00  Andrzej Stroka, artysta, właściciel Galerii Grafiki i Plakatu
  11.10. niedziela godz. 12.00  Andrzej Pągowski, artysta


  Wykłady:

  Piątek

   09.10. godz.18.00

  Dlaczego rok 2015 jest Międzynarodowym Rokiem Tadeusza Kantora obchodzonym pod patronatem UNESCO”
  prof. Sławomir Ratajski Sekretarz Generalny Polskiego Komitetu ds. UNESCO

  Sobota

  10.10. godz. 13.00

  Fotografia kolekcjonerska” Wojciech Jędrzejewski, kolekcjoner fotografii

  10.10. godz. 16.00

  „Czy artysta jest uczestnikiem rynku sztuki” moderator dr Mikołaj Iwański, ekonomista
  panel dyskusyjny z udziałem zaproszonych gości

  Niedziela

  11.10. godz.13.00

  Winston Churchill i delfin. Na tropie kolekcji Zderzaka” Marta Tarabuła, właścicielka Galerii Zderzak

  Z okazji 30. lecia działalności Galeria Zderzak zaprasza 09.10. o godz. 17.30 na jubileuszową lampkę szampana (stoisko nr 22).


  Wystawa – Tadeusz Kantor

  Jeden z najwybitniejszych artystów XX  wieku. Z okazji 100. lecia urodzin Kantora UNESCO 2015 rok ogłosiło Rokiem Tadeusza Kantora. Obchody organizowane są w wielu miejscach na całym świecie. Największa prezentacja dorobku artysty została przygotowana w Sao Paulo w Brazylii (130 obiektów). Kantor był twórcą „totalnym”- jak sam o sobie mawiał. Malarz, happener, scenograf, reżyser, aktor, poeta. Ekspozycja składa się z obrazów, rysunków, projektów scenograficznych i plakatów. Będą też zdjęcia z działań teatralnych teatru CRICOT 2 Tadeusza Kantora autorstwa Konrada Pollescha oraz cykl dokumentalny poświęcony twórczości Kantora, wyprodukowany w 2014 roku przez Ośrodek Dokumentacji Sztuk Tadeusza Kantora „Cricoteka”, Narodowy Instytut Audiowizualny oraz Telewizję Polską S.A. Materiał wzbogacony jest archiwaliami, a także wypowiedziami z otoczenia artysty m.in. aktorów, przyjaciół i twórców będących pod wpływem mistrza.

  Sześcioodcinkowy program dostępny bezpłatnie online na www.ninateka.pl, w portalu Narodowego Instytutu Audiowizualnego (NInA), partnera wystawy towarzyszącej 13. Warszawskim Targom Sztuki.


  Wystawa – Rosław Szaybo

  Wybitny grafik i plakacista, współtwórca tzw. Polskiej Szkoły Plakatu, zaprojektowałniezliczoną ilość plakatów m.in. muzycznych, teatralnych i filmowych. Laureat wielu prestiżowych nagród. Przez 16 lat był dyrektorem artystycznym CBS Records w Londynie.Prace Rosława Szaybo zapoczątkowały słynną serię płytową Polish Jazz, natomiast fani muzyki heavy metalowej jak ikonę czczą okładkę do albumu „British Steel” formacji Judas Priest. Artysta zaprojektował w sumie około 2 tysięcy okładek do płyt m.in. dla takich tuzów jak Elton Johon, Bob Marley, Santana, Janis Joplin, Leonard Cohen. Wiele z tych prac zdobyło sławę w Polsce i na całym świecie. Podczas 13.WTS artysta będzie podpisywał swoje prace.

  Wystawa – Iwony Cur

  Art animals” – seria wielkoformatowych linorytów

  Artystka przede wszystkim tworzy niezwykle pracochłonne linoryty o rzadko spotykanych gabarytach. Odbijane są na specjalnie zaprojektowanej prasie graficznej. Chętnie sięga też po tak szlachetne techniki grafiki warsztatowej jak: akwaforta, akwatinta, mezzotinta oraz litografia. W swojej twórczości inspiracje w dużej mierze czerpie ze świata zwierząt.

  W autorskiej pracowni – „Pracownia Kwadrat” (format w jakim najczęściej się wypowiada) prowadzi według własnego programu zajęcia z rysunku i malarstwa.

  Wystawa zewnętrzna:

  Franciszek Starowieyski „ONI” (5-20 października)

  Galeria Grafiki i Plakatu, ul. Hoża 40, Warszawa.

  Godziny otwarcia Targów:
  09.X.2015 godz. 15:30-20:00
  10.X.2015 godz. 11:00-20:00
  11.X.2015 godz. 11:00-18:00

  BILETY:
  -bilety 10 zł
  do nabycia w kasie na terenie Targów podczas trwania WTS oraz na stronie
  http://www.ticketpro.pl/jnp/inne/1673329–13-warszawskie-targi-sztuki.html

  - darmowy wstęp dla:
  dzieci, młodzieży szkolnej, studentów za okazaniem legitymacji
  członków Związku Artystów Plastyków
  członków Związku Artystów Fotografików
  członków Związku Architektów Polskich

   

  strona patroni Wrzesień

 • Do Targów pozostało:

  tygodni
  -16
  -6
  dni
  0
  -3
  godzin
  -2
  -1
  minut
  0
  -2
  sekund
  -5
  -7